דפים - דבר ראש מנהלת חינוך ורווחה
נווט למעלה
כניסה

חינוך – עם הפנים למחר !!

תושבים יקרים,

אני שמח על פתיחת אתר האינטרנט העירוני שיאפשר במה נוספת לעשייה החינוכית הענפה המתבצעת בדימונה ויהפוך את המידע על עשייה זו לנגיש לכל דורש, בכל מקום, ובכל שעה.

שנים רבות של ניסיון אפשרו לי להוביל את מערכת החינוך בדימונה לפיתוח של שלל פרויקטים, תכניות ושירותים שיש בהם מענים לכל אוכלוסיית דימונה.

מערכת החינוך בדימונה מתאפיינת בעושר רב של תכניות, ובמענים בעלי יכולת להתמודד עם מגוון הצרכים של תלמידים המצויים בשנות התפתחותם והתבגרותם. האתר החדש מאפשר לכם הצצה אל רבות מהתכניות הללו ואתם מוזמנים להתרשם מהמגוון הרחב והעושר של התכניות שכמעט אין לו אח ורע ביישובים דומים.

מערכת החינוך בדימונה חרטה על דגלה את קידום המצוינות ודחיפת התלמידים המצטיינים קדימה. רבות הן התכניות הפועלות בישוב בכדי לעודד תלמידים להישגים מצוינים, ותעודות בגרות המאפשרות דלת כניסה לפקולטות הנחשקות ביותר באקדמיה. לצידן, רבות התכניות המעודדות יזמות בתחומי המדע, המחשוב והטכנולוגיה. חינוך זה מתחיל כבר בשכבות הנמוכות והוא משתקף בתכניות המדעים והתקשורת המיודעות לילדי הגנים, וממשיך בגילאי בית הספר היסודי באמצעות פרויקטים נפלאים כמו "מחשב לכל ילד" ו"סיסמא לכל תלמיד". כך, אנו מבטיחים היכרות בין התלמידים הצעירים לבין יישומי המחשב המהווים את המפתח להצלחה בעתיד. גם בעבור תלמידים בוגרים יותר, רבות התכניות במערכת המאפשרות להעמיק את כישורים ואף להגיע לרמות של מיומנות אסמכה שלרוב אינן מתאפשרות במערכות חינוך פורמאליות. דוגמאות לתכניות אלה ניתן לראות בתכנית נטע המכשירה תלמיד תיכון לניהול רשתות וטכנאי PC ברמה הגבוהה ביותר.

 

מאחר וחינוך הוא לא רק הישגים וקידמה,  מערכת החינוך בדימונה מתאפיינת בעושר של פעילות ערכית וברצף מענים חסר תקדים המיועד לאוכלוסיות החינוך מיוחד, לילדים ולבני נוער המצויים בסיכון מסיבות קשות, כמו גם לאלה שעלולים להיפלט ממערכת החינוך. איחוד אגפי החינוך והרווחה לידי מנהלת אחת, מאפשר פריסה של תשתית רחבה לפרויקטים ייחודיים "העוטפים" את ילדינו במענים. תכניות רחבות היקף כמו "ששת היישובים" ו"פותחים עתיד" מאפשרות לאנשי המערכת לזהות, לטפח ולקדם ילדים ומשפחות המצויים בסיכון ולאפשר להם לזנק קדימה. לצידן פועלות מסגרות ייחודיות ותכניות התערבות למען תלמידים בעלי צרכים מיוחדים ועיכובים התפתחותיים שונים. כתניות אלה פועלות תוך שהן מבטיחות את הקשר בין החינוך הרגיל והחינוך המיוחד ואת האפשרות להעניק לילדי החינוך המיוחד את מיטב ההזדמנויות והתמיכה, וילדי החינוך הרגיל – את החינוך ל"קבלת השונה".

 

חשוב לציין כי הפעילות הענפה וההישגים הרבים אליהם הגיע מערכת החינוך בדימונה הם תוצר של עבודה מאומצת המשותפת לגננות, מורים, מנהלים, אנשי חינוך ורווחה, יחד עם הנהגה תומכת ומאפשרת.

אני מזמין אתכם בזאת ללמוד על התכניות השונות, ומבטיח כי אנשי החינוך של דימונה במסגרות השונות, ישמחו לענות על שאלות ולספק פרטים נוספים.

משה נחום

ראש מנהלת חינוך ורווחה