יום שיא אינטרנט בטוח דימונה תשע"ח - si
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
כנס פיתוח המצאות טכנולוגיות לשיפור הבטיחות ברשת 

 

 

ב בתאריך 18.3.18  התקיים כנס פיתוח המצאות טכנולוגיות לשיפור הבטיחות ברשת. במסגרת הכנס הציגו תלמידי כיתות ד' – ו , נאמני המחשב בכל 11 בתי הספר, את ההמצאות שפיתחו עבור הגברת המודעות לסכנות הקיימות ברשת.

כ- 160  תלמידים,  נאמני מחשב בכל בתי הספר היסודיים בעיר, למדו בשבועות האחרונים על הסכנות הקיימות ברשת, חקרו על פיתוחים קיימים וישימים וחשבו כיצד עוד ניתן לשמור על הבטיחות שלהם ושל חבריהם  ברשת.  לאחר מכן, חשבו התלמידים על רעיון מקורי והפכו ליזמים ושגרירים של  הנושא כשהעבירו בקרב תלמידי בית הספר את הבעיות ברשת, הציגו וחשפו את ההמצאה והיוזמה שלהם,  והעלו לסדר היום את נושא האינטרנט הבטוח וחשיבותו. הפעילות הינה חלק משיתוף הפעולה של מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ואגף החינוך בדימונה , מרכז להב"ה, הספרייה העירונית, תוכנית  360- התוכנית הלאומית לילדים ולנוער בסיכון, עיר ללא אלימות והרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול, שחברו יחד על מנת להפיק ערב מרשים שיועד להורים ולילדים.

לכנס  הגיע ראש מנהל החינוך , מר מקס פרץ,  בכירי ונציגי הרשות שלקחו חלק כצוות שיפוט. המשתתפים התרשמו מההמצאות של התלמידים ונהנו מהרצאה ייחודית הכוללת דילמות מחיי היום יום  אותה העביר מר טל דמרי , מנהל מרכז להב"ה . ראש מנהל החינוך ,  מר מקס פרץ , בירך על היוזמות והיצירתיות שהפגינו הילדים וזימן את  נציגויות בתי הספר , מנהלות ורכזות התקשוב,  לקבל תעודות  . כמו כן, הכריז על ההכרזות הזוכות :

מקום ראשון – בית ספר בגין " שהמציאו את אפליקציית  FOLLOWME  – אפליקציה  הכוללת תוכנת מעקב ובקרה ומתריעה לילדים כשהם נחשפים לתכנים לא הולמים.

מקום שני – בית ספר "נווה עמרם ",  שהמציאו את "מתריפון" – אפליקציה שמתריעה את ההורים על גלישה לא בטוחה.  

מקום שלישי –   בית ספר "גבריאל" שהמציאו את "מסננט" –  אפליקציה שמאפשרת סינון הודעות בוטות , קללות וגידופים.


 


 

 

קישור לסרטון

קישור לתמונות מספרות​


 

 

 מציג תמונות מתחלפות

 
There are no items to show in this view.
To link to a library that contains images and configure the web part, open the tool pane.