דפים - דבר המנהלת
נווט למעלה

   

 

flowr013.gifרחל רוזליו.png
 
cooltext574182275.png 

 

 בס"ד

פתיחת שנת הלימודים תשע"ח
הורים יקרים מאד,
ושוב עומדים אנו בפתחה של שנה חדשה  עם ראיית העתיד הברור . סיפורו של בי"ס חמ"ד "אלפסי" הוא סיפור של הצלחה, של מצוינות ומיצוינות אישית. של צוות חם ואוהב הקשוב לצרכי הלומד ,מאתר את חוזקותיו ויכולותיו ומאידך, מחזק את אשר טעון חיזוק.
בי"ס חמ"ד אלפסי מוביל למיצוינות אישית בין תחומית בדגש על "ללמוד לבחור חכם"-  הבחירה היא היסוד המארגן ,המוביל את התלמידים להיות בוגרים העושים בחירתם מושכלת הן בחייהם האישיים והן בלימודיהם.
אנו נמצאים בימי חודש אלול משל נפלא :
עשיר אחד השיא את ביתו לחתן מופלג בתורה וביראת שמים - בקיצור כליל המעלות.  כראוי לחתן אשר כזה התחייב המחותן כי אם החתן ישב וישקוד על התורה, הוא מצידו יפרנס את החתן ביד רחבה, שלוש ארוחות ביום במשך כל השנה
והנה מיד לאחר שהסתיימו ימי השבע ברכות התיישב החתן בחדר קטן והחל שוקד על תלמודו במרץ רב.  כאשר הגיעה שעת הצהרים חיכה החתן שיוגש לו האוכל כמובטח אולם איש לא הקיש על הדלת ולא הביא דבר. שבר החתן את רעבונו במעט לחם יבש ובמים ושב לתלמודו.  בערב חזר ונשנה הדבר החתן מחכה, רעב, ואילו המחותן אינו מביא דבר.
 לאחר כמה ימים שבהם רזה החתן מאד פנה אל חמיו בתמיהה: "היכן הארוחות המובטחות?" אולם חמיו התעלם ממנו כליל.   בצר לו פנה החתן אל רב העיר, ושטח בפניו את טענותיו. שמע הרב את הדברים והזמין את המחותן לדין תורה.          אמור נא לי – פנה הרב אל המחותן: "מדוע אינך מגיש ארוחות כאשר התחייבת?!"   יאמר לי כבוד הרב – השיב המחותן בשאלה: "האם לארוחת בוקר אין זה מספיק להגיש לחם קלוי בחמאה, גבינה, ביצה וירקות שונים"?!
"מספיק בהחלט" השיב הרב.   ולארוחת צהרים" – המשיך המחותן: "האם אין זה מספיק להגיש מרק בשר, צלי עוף ותפוחי אדמה אפויים, ולסיום קינוח מתוק?!" 
 זו ארוחה כיד המלך", השיב הרב.
 
"ולארוחת ערב" – סיים המחותן את דבריו – "האם מספיק שאגיש פשטידה אפויה ודג טרי?!" מספיק מעל ומעבר!" – פסק הרב ופנה אל החתן: "איני מבין מה טענותיך וכי אין כל זה מספיק לך?!"   מספיק בהחלט" – זעק החתן הרעב – "אולם מכל מה שחותני מנה כאן אינו נותן לי דבר!!!"...
 כך גם הוא הנמשל:כל אדם מבין ויודע היטב כי בימי חודש אלול עליו לחזור בתשובה ולשפר את מעשיו, להתחזק בתפילה ובלימוד, להרבות בצדקה ובמעשים טובים ועוד כהנה רבות.
בליבו יודע ומבין היטב מה צריך לעשות, אבל אינו עושה דבר!..הבה לא נהיה כאותו אדם ונפעל למען עצמנו, ונכתב לשנה טובה ומתוקה...
בי"ס חמ"ד אלפסי טומן בחובו את ניחוח החדשנות, הלמידה האחרת, הלמידה המשמעותית והערכה חלופית. את החינוך מתוך אהבה אמתית לתלמיד והלמידה מתוך הנאה ושמחה.    שנת הלימודים הנוכחית נפתחת עם אתגרים אשר יוצרים חשיבה מחוץ לקופסה .. ימי שלישי יוקדשו ללימודי קמפוס . פותחים את השנה בבחירת למידה בארבעה קמפוסים  : מדע ומתמטיקה, אומנות, תקשורת וספורט ובריאות. נעניק לתלמידנו מתוך המשאבים האנושיים הקיימים בתוכנו ומבחוץ. נערכנו גם מבנית חיצונית.
דרך תכניות רבות ומגוונות נצעיד את עצמנו , את תלמידנו היקרים להצלחה:
תוכנית עתי"ד/ יומן עתי"ד, משנני עתי"ד, ליגת ערכים, עוצמה לכל (קריאה), אקדמיה לנוער- אדריכלות ועיצוב פנים, רובוטיקהFLL, אמירים- תוכנית למצוינות, שיעורי דרבוקות ,בובטרון, אומנות, דרמה, טבע במטבח- אשכולות חשיבה , בשבילי הזיכרון להנצחת השואה ועוד.
שנה"ל תשע"ח היא שנת ה- 70 למדינת ישראל , נציין זאת באירועים שונים חובקי קמפוסים, שירי ארץ ישראל, מסע רגלי בשבילי הארץ, מדי ר"ח ובאירועים שנתיים רבי משתתפים. נכיר את דמות החמ"ד : הרב  מאיר יהודה גץ זצ"ל.
ביה"ס רכש עבור התלמידים הלומדים בכיתות ב-ו את יומני עתי"ד –יומן המהווה כספר לימוד מדי בוקר ומארגן את סדר יומו של הילד. יש להעביר תשלום מיידי של 30 ₪  (הילדים מקבלים שני יומנים . אחד לכל מחצית).
 
מצ"ב לוח שנה ייחודי לביה"ס ובו האירועים הצפויים לשנה זו. (ייתכנו שינויים שאינם תלויים בנו).
אסיפת הורים כללית תתקיים אי"ה ביום ראשון כ' אלול 11.9.16 ובחירת יו"ר הורים וועד הורים בית ספרי-מזמינה אתכם להיות שותפי דרך לקבלת החלטות למען ילדי ביה"ס.
רוב תודות ליו"ר ועד ההורים לשנה"ל תשע"ז מר אלעד כחלון ולסגניתו היוצאת גב' ענת אסולין אשר ייצגו אתכם בכבוד.
קבלתם היום קובץ של טפסים חשובים לחתימה חד פעמית בתחילת שנה ובנוסף את תקנון ביה"ס. חשוב מאד לקרוא אותו למען הכל יהיה גלוי וידוע. הוא מסייע בעדנו להתנהלות סדורה עפ"י חוזר מנכ"ל. עליכם להחזירם חתומים למחנכת הכיתה עד ליום א' הקרוב!
תשלומי הורים- לנוחיותכם ניתן לשלם השנה גם בכרטיסי אשראי!. בשלב זה אושרה גביית התשלומים עבור: ביטוח, השאלת ספרים ותל"ן (קרב). ברגע שיאשרו את שאר התשלומים לגבייה- השלימו מיידית.  אביזרים בחשבון- אינם נכללים בהשאלת ספרים- עלותם 20 ₪ .ניתן לרכוש במרוכז בביה"ס .
תודות לסגניתי איריס מסיל על הכנת שנה מיטבית, לכל צוות המורים המסורים והסייעות אשר שקדו יומם וליל לפתיחת שנה באופן חגיגי ונערכו במהלך החופשה לקבלת התלמידים. לאב הבית אפי שמעון אשר שיפץ, צבע, החליף, קדח ומה לא. עבד ימים ולילות, לחיים השומר שלנו אשר סייע רבות להכנת ביה"ס בקיץ, למנקים המסורים והחייכנים אשר עבדו קשה ביותר כדי שתכנסו ברווחה בשערי ביה"ס.
זו ההזדמנות לברך בברכת מזל טוב לסבתות שבצוות להולדת הנכדים: אסתר חטיאל, אילנה אוחנה ואורלי משעלי.
נקבל בברכה את בנות השירות הלאומי החדשות: שיר, רננה ותפארת. בהצלחה!
                  
תשע"ח
 תהא שנת עשייה חיובית
     תהא שנת ערכים חינוכיים  
תהא שנה עתירת חידושים
                                                                                                            תהא שנת עוצמה וחיוכים
  
בברכת הדרך לשנה טובה ומצוינת
רחל רוזיליו
מנהלת בי"ס חמ""""""""ד "אלפסי