דפים - מדף הספרים
נווט למעלה

  בס"ד

 Pictuספרים.jpg קריאה.jpg
   מדף ספרים

   לתלמידי כיתות ד' - ו'

book2.jpg

מסע בעקבות סוד/חנה בר

הכול התחיל בלילה אחד בסוף הקיץ. היה זה לילה שונה. רוח קרה יללה בחוץ, וריח סערה קרובה באוויר. ושוב חזר אותו חלום מוזר... `מה זה בכלל חלום?` תמהתי. בעקבות החלום עובר בוריס חוויה מסתורית, המעמידה אותו בפני הצורך לגלות סוד מעברו. הספר מגולל את סיפור התבגרותו, את אהבות נעוריו ואת המסע המופלא לגילוי הסוד- גילוי המביא לשינוי משמעותי בחייו. סיפור מרגש, מסתורי ומרתק. חנה בר- משוררת ספרי ילדים ונוער, כתבה עד כה 13 ספרים. סיפורים ושירים שלה שודרו ברדיו, פורסמו בעיתוני ילדים וכן במקראות שונות לילדים באישור משרד החינוך. מספריה: צלילי חג- סדרה הכוללת שמונה ספרים על חגי ישראל; אתה לא תחליט בשבילי; משלי המגיד מדובנא (השתתף במצעד הספרים תשס"ד).
book3.jpg 

לא בא בחשבון/ פנינה אריאל

 

נועם, תלמיד כיתה ד', בטוח שהוא הילד הכי דפוק בכיתה. הוא פשוט לא מצליח לראות את התשובות שיתר הילדים רואים ושהמורים רוצים לשמוע.
אבל יש דברים שנועם רואה והאחרים לא. למשל, שנעלם כל הזמן כסף מקופת הכתה, ושאחותו מתנהגת פתאום כל-כך מוזר, בעיקר בכל מה שקשור באוכל. רק שאת הדברים שנום רואה, הוא לא תמיד מבין...
אז איך יוכל לגרום לאחרים סביבו להבין מה מתרחש לפני שהעיניינים מתדרדרים ויוצאים מכלל שליטה?

book4.jpg

סיפו סיפור לא גמור/יובל אלבשן

"לא היה דבר שאהבתי בעולם יותר מאשר את אחי הקטן יאנק, ולא היה דבר שאחי הקטן יאנק אהב יותר בעולמו מאשר את הספר 'קטינא כל-בו', מאת חיים נחמן ביאליק. את רוב ילדותנו בוורשה, שהיתה קצרה מדי, בילינו שלושתנו תמיד יחד: במקום שבו הייתי אני, היה גם יאנק. במקום שהיה יאנק, היה גם הקטינא שלו. עד שבאו ימים רעים ונקרענו האחד מהשני והשני מהשלישי. וראשון נלקח מאיתנו הקטינא..."

כך מתחיל הסיפור שעילם, נכדו בן העשר של סופר ילדים מפורסם, מוצא על שולחן סבו. למרות ההפצרות הסב לא מוכן להשלים את הכתיבה. "לא כל סיפור שנולד מלב כותב צריך להסתיים ולהפוך לספר", הוא פוסק. "וספר בלי תקווה זה כמו אוכל בלי תבלינים. אין בו בכלל טעם!" אלא שלבו של עילם לא מניח לו להפקיר את הסיפור שנקטע.

book1.jpg

בין ים לים/רונית לוינשטין מילץ

שלושה אחים מקבלים צרור מסתורי של כתבי חידה ויוצאים למסע מרתק אל ימיה הראשונים של העיר תל אביב. אבל ההרפתקה — שאמורה לחשוף את האירועים ההיסטוריים המרתקים המסתתרים בין בתי העיר ורחובותיה — יוצאת מכלל שליטה, והשלושה מוצאים את עצמם במרכזה של חקירה משטרתית מורכבת. בדרך הם אוספים חוויות שלא במהרה יישכחו: מפענחים מכתבים מוצפנים, לוכדים גנב מבוקש, יוצאים לחיפוש אחר מוכרת שנעלמה, פוגשים אנשים שמחליפים שמות וזהויות, ונאלצים לארח את בני הדודים — בדיוק כשזה מקלקל את כל התוכניות. המתנה התמימה מתפתחת לעלילה מותחת, וההפתעות לא מפסיקות עד העמוד האחרון — וממשיכות אפילו אחריו...
 
בין ים לים הוא הספר הרביעי בסדרה המצליחה מסע בעקבות שמי.הספרים הקודמים בסדרה הם: תריסים ירוקים פתוחים, נס של אהבה ומעבר לפינה.