דפים - דבר המנהלת
נווט למעלה
הורים ותלמידים יקרים!
שנה"ל תשע"ח יוצאת לדרך. הצוות החינוכי ואני שמנו לנו כיעד בשנה זו, להוביל את תלמידי ביה"ס למיצוי יכולות התלמידים בתחומים שונים ולהובילם למצויינות אישית באמצעות תוכנית הייחודיות של בניית המסלול למנהיגות הטבעית.
לאחר שחווינו הצלחות רבות, ראינו לנכון לעבות את התהליך שהתלמידים עוברים ולעלות שלב נוסף בפיתוח המודעות לקשיים האישיים של כל אחד ולראייה בכל קושי כאתגר . אני מאמינה שמנהיגות והצלחה הן זכויות מלידה וכל אחד מאיתנו נועד לגדולות. על בסיס הנחת יסוד זו, בניתי ביחד עם צוות ההוראה תוכנית לפיתוח מנהיגות טבעית שמטרתה להוביל למנהיגות בכל זירה בה אנו פועלים. גילוי אחריות אישית, התמסרות להצלחה תוביל בסופו של דבר להפקת המיטב ולאושר אישי עמוק. הדרך לכך היא באמצעות למידה עקשנית וממושכת ויצירת שיטת הישרדות שתסייע לצלוח תקופות קשות ולעבור מכשולים הקיימים בדרך.
התוכנית שבנינו מובילה לאימון עצמי- ממש כפי שספורטאים מצטיינים מאמנים עצמם ומובילים את עצמם להשגת יעדים נכספים, כך נלמד את תלמידנו לאמן עצמם בהשגת יעדים אישיים אשר יקבעו לעצמם מדי יום מה שיאפשר להם להתמודד עם משימות מאתגרות.
השנה, מעבר לתוכנית הבית ספרית, הכריז שר החינוך הרב שי פירון, כי הנושא השנתי יעמוד בסימן האחר הוא אני, בדגש על הכלת האחר וקבלת השונה.
שר החינוך: "מדינת ישראל נועדה להיות חברת מופת. לא נוכל להסכים עם גילויים של פירוד, הפרדה, גזענות או שנאת האחר. אנו מקווים שבשנה הקרובה יחתמו על האמנה כשני מיליון תלמידים, שיתחייבו לקירוב לבבות בין דתיים לחילוניים, בין יהודים לערבים, בקבלת תלמידים עם צרכים מיוחדים ללב החברה, בשילובם של עולים חדשים, ועוד. זה החזון, זו המשימה".
בתוכנית שלנו הדגשנו כי ראשית על התלמיד לקבל ולהכיל את עצמו עם החוזקות שבו ועם נקודות התורפה. שידע לעשות זאת נוכל להובילו להכיל ולקבל את האחר במטרה ליצור חברה מכילה השואפת להיות חברת מופת.
 
תלמידים יקרים, אני יודעת כי כל הצלחה הינה מתוך בחירה אישית לכן שאו עינכם גבוה אל מעבר לאופק, האמינו בעצמכם, התאמצו, אל תוותרו לעצמכם ותווכחו שחלומות אכן מתגשמים!
בברכת שנת לימודים פורייה, בטוחה שכולה סיפוק והגשמה עצמית.
מינה אשטמקר
 
 
 
 
 
​​