פעילות עירונית לבתי ספר יסודיים בנושא איכות הסביבה - מידע לצוות המורים
כניסה
​​
מידע לצוות המורים - לתכנון וביצוע הפעילויות 
 
מורה יקר/ה,
בתאריך 24.5 נבצע בשדרות יום שיא בנושא איכות הסביבה וקיימות
באתר מיוחד זה ישנן מספר פעילויות ומשימות אותם יבצעו התלמידים.
 
הפעילויות:
לובשים ירוק – ביום הפעילות כל תלמידי בית הספר יגיעו בתלבושת ירוקה 'נצבע את העיר בירוק'. בשבוע שלפני הפעילות יתקיים שיעור ע"י המחנכות בנושא 'שימוש בצבעים להעברת מסרים'. (הפעילות מותאמת לשכבות הגיל)
יעד: כל תלמידי בית הספר מבצעים את המשימה לפני 26.1
 
פרסומת באנגלית לנושא איכות הסביבה – את פעילות זו יעבירו המורות לאנגלית. הן תובלנה את התלמידים ליצור סלוגנים/פוסטרים/כרזות בנושא איכות הסביבה(מיחזור,חיסכון במים וכד') בשפה האנגלית. התלמידים ילמדו את המילים/ביטויים הנכונים בשפה האנגלית לנושא איכות הסביבה. הכרזות המוצלחות בנושא חיסכון במים יפורסמו גם בפלטפורמת תאגיד אל"ה.
יעד: 5 כרזות לפחות מכל כיתה (ד-ו)
 
סרטון 'שיר כל העיר' – כלל תלמידי העיר בקליפ מיוחד שילווה את יום השיא על פי השיר 'ואלס להגנת הצומח' / נעמי שמר בימים הקרובים יצלמו המטמיעים בבתי הספר את כלל הכיתות (כל כיתה שרה שורה מתוך השיר) וביום השיא יעלה קליפ מלווה לפעילות.
יעד: כל כיתות בית הספר משתתפים בקליפ
 
שומרים על הסביבה - סקר קצרצר בין כל תלמידי העיר, הבוחן עד כמה התלמידים מודעים ומבצעים פעולות השומרות על איכות הסביבה.
יעד: כל תלמידי בית הספר עונים על הסקר ביום הפעילות.
 
עיצוב באמצעות מיחזור - במהלך יום הפעילות, בחרו כיתה/קבוצה של תלמידים שיכינו תוצר מיחזור מיוחד ומעוצב אשר מוגדר מראש לכל בי"ס –
השנה את התוצרים נכין לבי"ס הדר בעיר שדרות עפ"י צרכיהם.
מורה לאומנות בכל בי"ס יוביל משימה זו ע"פ הטבלה:
בית הספר
תוצר
מורה אחראי
הרוא"ה
דחליל לפינת צמחי התבלין
דבורה
שקמים מעוז
קסילופון מבקבוקים
יעל
תורני מדעי
קופסאות/בקבוקים/שקיות שונות בצבעים שונים: מלאות בחול ועליהם מספרים מ1 עד 10 וימות השבוע
יעל
גיל רבין
הכנת פרחים ענקיים העשויים מבקבוקים (לקישוט החצר) או עץ גדול מבקבוקים לנוי (ויתלו עליו קישוטים(
דורית
אלון
מתלה למעילים כיתתי. + פעמוני רוח על העץ בכניסה לבי"ס(להעיר את השומר)      
נעמה
 
כל התוצרים יעשו מפריטים ממוחזרים ואנו נעביר אותם לבית ספר הדר כמתנה. על המורה להוביל קבוצה/כיתה ליצירת התוצר לצלם ולתעד, כשבסיום נציג את התוצר באתר.
יעד: העברת התוצר ע"פ הטבלה לבית ספר הדר.
 
 
מיחזור בקבוקים – בחודש הקודם לפעילות יאספו כל תלמידי בית הספר בקבוקים למיחזור. הבקבוקים יספרו על ידי צוות בראשות המורה המוביל/ה. את נתוני הספירה יש להקליד באתר - בדף הפעילות נראה בזמן אמת את הנתונים. בית הספר שיאסוף את מרב הבקבוקים ינצח. (יש להקפיד על בקבוקי פיקדון. בקבוקי ליטר וחצי פלסטיק ישמשו לפעילות המורה לאמנות)
יעד: כל בית הספר אוסף מעל 1200 בקבוקים (עם פיקדון)
 
מנקים את הכדור - בפעילות זו תבחר המורה המובילה אזור בבית הספר, וקבוצה/כיתה תפשיל שרוולים תנקה ותטפח את אותו אזור. על המורה המוביל/ה לתכנן מראש מה היה רוצה שהתלמידים יעשו באותו מקום (ניקיון, שתילה, קישוט וכד') פעילות זו כדאי ויהיה נחמד לתעד ולהעלות את התמונות לאתר.
יעד: פינה 'ירוקה' חדשה בכל בית ספר.
 
חידון השעון מתקתק' - חידון 'על זמן' , לכיתות ד-ו אך כל תלמיד הרוצה להשתתף - יכול.  השאלות רוכזו ממורי מדעים וקיימות בבתי הספר השונים. נושאי החידון: משאבי טבע-איכות הסביבה, חומרים מתכלים, אנרגיה/אנרגיה חלופית בנושא חשמל / תחנות כח וכיו"ב (מומלץ לתזכר את תלמידי ד-ו על נושאים אלו בימים שלפני החידון). התלמיד שיצליח לענות על כמה שיותר שאלות נכון ב3 דק' יזכה ב 'תהילה עירונית' ובפרס. גם כאן יש לבחור מורה אחראי שלמעשה ינהל 'תחנת הפעלה ממוחשבת' בחדר המחשבים, והתלמידים יגיעו וינסו את מזלם בחידון במהלך היום (כל תלמיד יכול לענות על החידון רק פעם אחת(.
יעד: כל תלמידי ד-ו עונים על החידון ביום הפעילות.
 
חידון שקיות פלסטיק – כיתות ב-ג בחידון אינטראקטיבי בין כלל בתי הספר נושא החידון 'שקיות פלסטיק, הבעיה והפתרון'. חומר לימוד נמצא באתר.
יעד: כל תלמידי ב-ג עונים על הסקר ביום הפעילות.
 
 
סריקת ברקודים, פעילות בסגנון 'חפש את המטמון' תחרות פנים כיתתית (ג-ו) בין כמה קבוצות תלמידים, כל קבוצת תלמידים תעבוד עם סמארטפון או אייפד, (מומלץ לאפשר לתלמידים להפעיל את הסמארטפון שלהם לפעילות זו) סורקת קודים ועונה על חידות בנושא איכות הסביבה. בסיום מענה על כל החידות תקבל הקבוצה סיסמה סודית אותה היא תאמר למנהל/ת. מי הקבוצה שתמצא את הסיסמה ראשונה?
יעד: כל תלמידי ג-ו  משתתפים בפעילות.
 
החוויות שלנו כל המשתתפים, תלמידים/מורים/הורים ירשמו על קיר פתקים אינטראקטיבי על חוויותיהם מיום הפעילות. הפתקים יוצגו באתר.
יעד: כלל המשתתפים יצפו וישתפו בחוויות